Nie wiem, jak to się stało, że książka “Abominacja” znalazła się na mojej liście lektur. Możliwe, że był to prezent od kogoś, kto chciał mi zrobić przykrość. A możliwe, że kupiłem ją pod wpływem chwili, bo akurat była tanio i nie sprawdzałem tego, co kupuję. W każdym razie, był to błąd. “Abominacja (tania książka)” to bowiem najgorsza książka, jaką kiedykolwiek czytałem.

Gdybym miał określić tę książkę jednym słowem, to musiałoby to być słowo “brzydka”. Brzydka w sensie stylistycznym – jest pełna błędów i niedorzeczności. Ale przede wszystkim brzydka w sensie moralnym. Historia opowiedziana w tej książce jest tak okrutna i brutalna, że aż trudno uwierzyć, że ktoś mógł ją napisać.

Co gorsza, ta okrutna i brutalna historia nie ma absolutnie żadnego sensu. Jest bezcelowa i absurdalna. Niczego nie wnosi do naszej wiedzy o świecie ani o ludziach. Po prostu trzeba ją czytać, żeby się przekonać, jak bardzo można się pomylić co do książki.

Jeśli więc szukacie dobrej lektury na długie zimowe wieczory, to radzę omijać “Abominację” szerokim łukiem. Zdecydowanie warto poświęcić czas na czytanie czegoś innego – czegoś, co ma sens i co nas wzbogaci, a nie tylko doprowadzi do rozczarowania i frustracji.

Abominacja: najgorsza książka, jaką kiedykolwiek czytałem

Byłem tak zirytowany, że musiałem przeczytać tę książkę do końca. Nie mogłem po prostu się jej pozbyć. Była tak okropna, że chciałem wiedzieć, co się stanie dalej. Książka była tak zła, że aż trudno to sobie wyobrazić. Nie mogę polecić jej nikomu.

Abominacja: książka, która mnie zniesmaczyła

“Abominacja” to najgorsza książka, jaką kiedykolwiek czytałem. Jestem przekonany, że autor nie miał żadnego planu podczas pisania tej książki, a cała historia jest chaotyczna i bezsensowna. Nie rozumiem, jak ta książka mogła zostać wydana.

Czytanie “Abominacji” było dla mnie prawdziwym koszmarem. Każdy rozdział przypominał mi, dlaczego nigdy więcej nie chcę czytać tego typu literatury. Autor popełnił wiele błędów ortograficznych, a także gramatycznych, co sprawiło, że czytanie stało się jeszcze trudniejsze. Nie polecam tej książki nikomu.