Nie wiem, co sprawiło, że postanowiłem przeczytać tę książkę. Może był to fakt, że jest ona bestsellerem? A może po prostu chciałem się dowiedzieć, czym jest ta cała abominacja? Niestety, po przeczytaniu książki mogę stwierdzić jedno – jest to jedna z najgorszych książek, jakie kiedykolwiek przeczytałem.

Powieść rozpoczyna się bardzo intrygująco. Główny bohater, Will Dando, przybywa do miasta Arkham w Massachusetts, aby odnaleźć swojego brata bliźniaka, który zaginął w tajemniczych okolicznościach. W mieście panuje atmosfera niepokoju i tajemnicy, a Will szybko orientuje się, że jego brat nie był pierwszym osobą, która zaginęła w Arkham. Wkrótce Will odkrywa, że w mieście dzieją się dziwne rzeczy i że istnieje coś, czego ludzie nazywają „abominacją”. Książka ma bardzo ciężki i powolny rytm, a akcja rozwija się bardzo powoli. Jest to problematyczne, ponieważ Simmons stara się nakreślić bardzo rozbudowaną historię i wplata w nią mnóstwo elementów horroru i grozy. Niestety, całość sprawia wrażenie chaotycznej i niespójnej. Dodatkowo autor często popada w skrajności – albo opisuje zbyt mało szczegółów, albo wręcz przeciwnie – przesadza ze scenami gore i brutalnościami.

Abominacja Dan Simmonsa – recenzja

Abominacja Dan Simmonsa jest książką, którą należy unikać. Jest to jedna z najgorszych książek, jakie kiedykolwiek przeczytałem. Nie ma w niej nic ciekawego, a autor pisze tak, jakby miał coś ważnego do przekazania. Książka ta jest absolutnie beznadziejna i nikomu jej nie polecam.

Moja opinia

Abominacja Dan Simmonsa to jedna z najgorszych książek, jakie kiedykolwiek przeczytałem. Jestem wielkim fanem literatury science fiction i fantasy, ale ta książka była po prostu źle napisana. Fabuła była chaotyczna i trudna do zrozumienia, a bohaterowie byli bezbarwni i nijacy. Nawet jeśli ktoś lubi tę serię, to polecam przeczytanie innych książek Simmonsa, ponieważ ta jest po prostu słaba.

Warta przeczytania?

Abominacja Dan Simmonsa to jedna z najgorszych książek, jakie kiedykolwiek przeczytałem. Jest to historia o tym, jak główny bohater próbuje uratować swoją rodzinę przed inwazją obcych. Książka jest pełna dziwnych i nieprawdopodobnych wydarzeń, a także ma bardzo mało likable bohaterów. Nie polecam jej nikomu.